Golf

V blízkosti Monínce najdete dvě golfová hřiště:
Čertovo břemeno a Konopiště.

Golf klub Čertovo břemeno je vzdálený jen 2 km pěšky, anebo 4 km autem.
Golf resort Konopiště je vzdálený 30 km autem.

Golf klub Čertovo břemeno

Golf klub Čertovo břemeno patří k moderním a oblíbeným golfovým hřištím v České republice. Kromě osmnácti jamkového hřiště je k dispozici i tréninková část. Můžete absolvovat i výuku golfu pod zkušeným trenérem. Od Monínce je vzdálen 2 km pěšky, anebo 4 km autem.

Osmnácti jamkové golfové hřiště (plánek) je začleněno do krajiny, jakoby do ní odjakživa patřilo. Proplétá se mezi remízky, protékají skrz něj potůčky, rybníčky tvoří zákoutí. Krajina je kopcovitě zvlněná, takže jdete chvíli nahoru, poté zase dolů. Prostě pravá česká venkovská krajina. Celkově není golfové hřiště dlouhé, měří pod pět kilometrů, a dráhy jamek jsou vedle sebe. Ale je to krásné hřiště a golf si zde zahrajete velice dobře.

Na druhé jamce hrajete přes dva potoky kolem rybníčku. Přestřelit potoky vás čeká i na další jamce. Čtvrtá jamka není nejdelší, ale je ohodnocena jako nejtěžší. Opravdu nádherná je šestá jamka, pravý dogleg z obou stran ve zlomu s vodními překážkami, navíc z odpaliště spadající dolů. Srdnatým golfistům nevadí při snaze o menší počet ran ani lesík, který je nutné přestřelit. Na osmičce vás před jamkovištěm čeká také potok. A zakončení je na jamce, která má par pět a směřuje ke klubovně.

Golfové hřiště bylo otevřeno v roce 2002, kdy byla dokončena i atypická klubovna, do které vstupujete jako do zemljanky. Dále je k dispozici cvičná louka a dvě cvičná jamkoviště. Od roku 2009 je hřiště rozšířeno na 18 jamek. Na hřišti může hrát i hráč, který nemá handicap, ale je nutné, aby hru, pravidla i etiku golfu ovládal. A vzhledem k příjemnému prostředí se k "čertům" určitě rád vrátí každý, kdo sem třeba i jen náhodou zabloudil. Tak jako členové GK Čertovo Břemeno, kteří si ho zvolili jako své domovské hřiště.

Cesta na hřiště

Od Hotelu Monínec dolů okolo Restaurace M2 směrem na Jetřichovice, na křižovatce odbočit doprava, přes Cunkov do Aleniny Lhoty (Alenina Lhota 5, 391 33 Jistebnice).

Golf klub Čertovo břemeno
Webové stránky www.cebr.cz
Telefon +420 775 913 338
E-mail cebr@cebr.cz

Golf & Spa resort Konopiště

Je největším golfovým rezortem v České republice. Golf resort Konopiště leží 30 km od Monínce směrem na Prahu (v sousedství Benešova). Nabízí hru na dvou osmnácti jamkových golfových hřištích (Radecký, d'Este) a 9jamkovém hřišti (Public). Je zde i bohaté tréninkové zázemí, půjčovna golfových cartů a pro shop. Neváhejte a provětrejte své golfové hole právě zde.

Radecký

Mistrovské 18jamkové hřiště má  par 72 a délku 6.484 metrů z černých (profesionálních) odpališť. Ve spolupráci s evropskou PGA tak vzniklo hřiště citlivě zasazené do mírně zvlněné krajiny, se zajímavým lesním úsekem, množstvím bunkerů a vodních překážek a především s velmi kvalitními, rozlehlými a nádherně modelovanými greeny. Jméno hřiště "Radecký" je odvozeno od jednoho z původních vlastníků panství, slavném maršálovi z napoleonských válek - Václavu Radeckém z Radče. Na tomto hřišti je umožněna hra pouze s platným HCP, tedy minimálně 54.

d'Este

Mistrovské 18jamkové hřiště d´Este má par 72 a délku 6 086 metrů z bílých odpališť. Hřiště je citlivě zasazeno do mírně zvlněné krajiny, disponuje množstvím bunkerů a vodních překážek. Dominantou je ostrovní green jamky č. 9. Jméno hřiště je spojováno s arcivévodou Františkem Ferdinandem
d´Este, následníkem rakousko-uherského trůnu. Na tomto hřišti je umožněna hra pouze s platným HCP, tedy minimálně 54. 

Public

9jamkový Public course má par 29 a délku 1 285 metrů ze žlutých odpališt.
Na hřišti jsou dva pary 4 s průměrnou délkou 200 m, pary 3 mají průměrnou délku 125 m, nechybí zde bunkery a vodní překážka. Hra je zde umožněna
i hráčům bez hendikepu a fee je vnímáno jako celodenní.

Cesta na hřiště

Od Hotelu Monínec dolů okolo Restaurace M2 směrem na Jetřichovice, na křižovatce odbočit doleva, přes Jetřichovice směrem na Sedlec-Prčici. Dále přes Sedlec-Prčici směrem na Heřmaničky, pokračovat na Votice. Z Votic směrem na Olbramovice, Bystřici a na křižovatce u Bystřice odbočit doleva a pokračovat směrem na Nesvačily. Na křižovatce za obcí Nesvačily odbočit doprava směrem na Tvoršovice (Tvoršovice 27, 256 01 Benešov).

Golf & Spa resort Konopiště
Webové stránky www.golf-konopiste.cz
Telefon +420 317 784 057
E-mail gcko@gcko.cz