Vinotéka

Vybírat můžete z široké nabídky nejen českých, ale i rakouských či španělských vín.
Které bude to vaše?

Bílá vína - Česká republika

Cuvée in Dock Fifty Fifty

Vinařství Veselí nad Moravou

Toto cuvée vzniklo kupáží dvou vín v poměru 1:1. Skládá se z odrůd Kerner a Frankovka bílá. Lehké ovocné víno s tóny lesních plodů jak ve vůni, tak v chuti. Chuť je šťavnatá a osvěžující. 

0,75l     Cuvée in Dock Fifty Fifty, Dog in Dock

Cuvée in Dock Will

Vinařství Veselí nad Moravou

Toto cuvée vzniklo cíleným smícháním hroznů při zpracování. Pochází z odrůd Chardonnay, Pinot Gris a Pinot Blanc. Víno zrálo 3 měsíce v dubovém sudu. Ve vůni se projevují tóny sušeného ovoce a medu. V chuti jsou patrné ovocné tóny tropického ovoce.

0,75l     Cuvée in Dock Will 2019, suché

Frankovka bílá

Vinařství Veselí nad Moravou

Jediný zástupce mikulovské podoblasti v našem portfoliu. Pochází z obce Novosedly na Moravě, z tratě Nad sklepy. Toto víno je vyrobeno z modrých hroznů, které jsou lisovány při nízkých tlacích a nedochází tak k uvolnění barviva. Vůně je elegantní, ovocitá s jemnou mineralitou. V chuti osvěžující, podpořené harmonickou dochutí.

0,75 l    Frankovka bílá 2019, suché

Chardonnay

Vinařství Veselí nad Moravou

Hrozny pochází z viniční tratě Dílce z obce Blatnice pod Sv. Antonínkem, podoblasti slovácké. Víno bylo pravidelně mícháno na jemných kvasnicích. Ve vůni se projevují tóny tropického ovoce, v chuti svěží, s krémovým závěrem.

0,75l     Chardonnay 2019, suché

Kerner

Vinařství Veselí nad Moravou

Pochází z viniční tratě Floriánky z obce Blatnice pod Sv. Antonínkem, podoblasti slovácké. Odrůda byla vyšlechtěna v Německu křížením odrůdy Trolínské a Ryzlinku rýnského. V aromatice se prolíná vůně lipového květu a sušených bylinek. V chuti harmonické, podpořené bohatou strukturou a zbytkovým cukrem.

0,75l     Kerner 2019, polosuché

0,75l

Pinot Blanc 2019, vinařství Veselí nad Moravou | Suché

340 Kč

Hrozny pochází z viniční tratě Dílce z obce Blatnice pod Sv. Antonínkem, podoblasti slovácké. Víno bylo pravidelně mícháno na jemných kvasnicích. Ve vůni dominují tropické plody s podtóny zralých peckovin. V chuti ovocné a šťavnaté.

0,75l

Pinot Gris 2017, Vinařství Veselí nad Moravou | Polosuché

395 Kč

Pochází z tratě Maliny. Ve vůni nazrálé světlé peckoviny s lehkým dotykem kvasnic v pozadí. Chuť ovocná, sladší s dlouhou perzistencí. Polosuché víno.

0,75l

Ryzlink rýnský 2019, Vinařství Veselí nad Moravou | Polosuché

340 Kč

Pochází z viniční tratě Staré nadhájčí z obce Blatnice pod Sv. Antonínkem, podoblasti slovácké. Ve vůni dominuje bílá broskev a aroma lipového květu. V chuti plné, s příjemnou kyselinkou a jemně nasládlou dochutí.

0,75l

Savignon Blanc 2019, Vinařství Veselí nad Moravou | Polosuché

370 Kč

Hrozny pochází z viniční tratě Dílce z obce Blatnice pod Sv. Antonínkem, podoblasti slovácké. Ve vůni převládá černý rybíz s tóny angreštu. V chuti citrusové tóny se svěží, nasládlou perzistencí.

0,75l

Tramín červený 2019, Vinařství Veselí nad Moravou | Suché

295 Kč

Jediný zástupce velkopavlovické podoblasti v našem portfoliu. Pochází z obce Němčičky z trati Odměry. Před lisováním proběhla 24hodinová macerace při nízké teplotě. Víno bylo pravidelně mícháno na jemnýchkvasnicích. V aromatice kořenité. Projevují se tóny sušeného ovoce a medu. Chuť je plná, extraktivní.


Růžová vína - Česká republika

Zweigeltrebe Rose

Vinařství Veselí nad Moravou

Hrozny pochází z viniční tratě Staré nadhájčí z obce Blatnice pod Sv. Antonínkem, podoblasti slovácké. V aromatice se projevuje vůně malin a lesních jahod s jemným smetanovým podtónem. V chuti pak dominují svěží, jahodové tóny.

0,75l     Zweigeltrebe rosé 2019, polosuché


Červená vína - Česká republika

Frankovka

Vinařství Veselí nad Moravou

Hrozny pochází z viniční tratě Plachty z obce Blatnice pod Sv. Antonínkem, slovácké podoblasti. Víno bylo pravidelně mícháno na jemných kvasnicích v dubovém sudu. Ve vůni tóny lesního ovoce a švestkových povidel, v chuti pak ostružinové tóny s lehkou, čokoládovou dochutí.

0,75l     Frankovka 2019, suché

0,75l Zweigel/Pinot 2015, Vinařství Krásná hora 310 Kč

Moravské zemské víno, suché, Trať Starý Poddvorov, základní červené ročníku 2015. 35% Zweigeltrebe, 65% Pinot Noir. 8 měsíců zrálo ve velkém dubovém sudu.


Bílá vína - Zahraniční

0,75l

Grüner Veltliner Ried Kogelberg, suché, Vinařství Schweiger 

430 Kč

Rakousko | Pikantní, peprná až skoro nakyslá chuť vína s ovocnými tóny v samotném závěru dokreslují charakter typický pro víno z DAC Kamptal.

0,75l

Riesling vom Heiligenstein, suché, Vinařství Schweiger

460 Kč

Rakousko | Riesling vom Heiligenstein je označováno za krále bílých vín. Pěstování této odrůdy je velmi náročné, ale nakonec vám víno nabídne neuvěřitelné aroma, ze kterého je cítit mimořádná péče. Jedná se o harmonické víno s jemným nádechem peckovitého ovoce.

0,75l

Welschriesling, suché, Vinařství Schweiger

390 Kč

Rakousko | Lehké, pitelné víno s jasnou připomínkou ovoce (hrušek) a koření ve vůni a chuti. Skvělá harmonie kyselin v dochuti.Červená vína - Zahraniční

0,75l Rioja Ramirez Crianza, Ramirez de la Piscina 2013 340 Kč

Španělsko | Víno má sytě rubínovou barvu. Ve vůni nalezněmě zralé červené ovoce a znatelný dotek koření získaného zráním na dubových sudech, zejména vanilku.

0,75l Zweigelt 2013, Vinařství Georgiberg 540 Kč

Rakousko | Toto víno se pěstuje na jihozápadně svahovaných vinicích s výrazným vápencovým podložím, kde se nacházejí zbytky prehistorického moře s množstvím zkamenělin. Zraje 12 měsíců v dřevěných sudech.

0,75l Rioja Seleccion, Ramirez de la Piscina 2013 598 Kč

Španělsko | Báječně vyvážené aroma zralého ovoce doplněné jemným závanem dubu. Lehký vanilkový akcent a příjemně táhlý ocas.


Šumivá vína

0,75l Bohemia sekt Demi sec 240 Kč

Sekt s osvěžující vůní citrusových plodů a vyzrálého manga s lehce nasládlou dochutí.

0,75l Bohemia sekt Brut 260 Kč

Sekt s osvěžující vůní citrusových plodů a vyzrálého manga.

0,75l Prosseco Extra Dry Milessimato, Dissegna 360 Kč

Itálie|  Světle žluté barvy s jemnými zelenkavými rafinovanými odstíny. Jeho vůně je ovocná, připomínající zelená jablka a luční květy.

0,75l Valdobbiadene DOCG Brut prosseco Superiore 550 Kč

Terre di San Venanzio Fortunato, Itálie, Světle slámově žlutá barva. Ve vůni náznak zralého jablka a žluté broskve. Můžete cítit květy akátu a okvětní lístky růží. Ideální jako aperitiv, k rybám a bílému masu.


Rozlévaná vína

Bílá rozlévaná vína
0,15l

Ryzlink rýnský 2019, Vinařství Veselí nad Moravou

65 Kč
0,15l

Chardonnay 2019, Vinařství Veselí nad Moravou

75 Kč

Červená rozlévaná vína
0,15l

Frankovka 2019, Vinařství Veselí nad Moravou

68 Kč
0,15l

Rioja Ramirez Crianza, Ramirez de la Piscina, Španělsko

68 Kč

Šumivá rozlévaná
0,1 l

Prosecco Frizzante D. O. C. - Itálie

65 Kč


Speciální nabídka

Nealkoholický vinný mošt
0,15l Vinný mošt Pinot Gris 2018, Vinařství Veselí nad Moravou 68 Kč

Výborný i jako teplý nápoj na zahřátí