O areálu

Jsme tady, abychom se o vás postarali a vy si užili parádní dovolenou!

Můžete se u nás ubytovat, najíst, sportovat od rána do večera, ale také si dopřát zasloužený odpočinek. A to po celý rok. Najdete nás na Javorové skále 80 km jižně od Prahy na pomezí Středočeského a Jihočeského kraje nedaleko města Sedlec-Prčice. Monínec leží v srdci České Sibiře a kombinace jejího mikroklimatu, severní stráně a nadmořské výšky tvoří z Monínce jedinečný přírodní ledovec. Pro lyžaře i snowboardisty je zde několik sjezdovek. 

Vyberte si ubytování podle vašich představ

Máte raději vyloženě hotelové ubytování, nebo preferujete větší soukromí? Chcete hlavně komfort, nebo vám stačí teplá postel, kam se večer uložit? U nás najdete všechno.  Vybírat můžete z několika možností ubytování:

  • Hotel Monínec*** s wellness centrem
  • Depandance Nová Javorka***
  • Tradiční chata penzionu Čertovka s přátelskými cenami pro nízkorozpočtové cestování
  • Apartmány Monínec s vlastní kuchyňkou situované v dolní části areálu

Snídaně, obědy i večeře zajišťuje vyhlášená restaurace přímo v hotelu, pro občerstvení během lyžování určitě využijete i samoobslužnou restauraci alpského typu M2 na úpatí sjezdovky.

Prozkoumejte krásy oblasti Toulava, zažijte adrenalin i odpočinek

Při vaší letní dovolené se nemusíte hnout z areálu a nudit se nebudete. Ale nabízí se i mnoho výletů ať už na kole, pěšky nebo autem. V létě sportovci ocení hlavně velké množství cyklotras v okolí, ale také zábavné atrakce přímo v areálu. Mezi ně patří například bikepark s několika trasami vhodnými jak pro zkušené bikery, tak pro začátečníky, děti i ženy.

Přímo v areálu se můžete zabavit v Aktivity parku Monínec, na atrakcích jako je vodní maxiskluzavka, obří kuličková dráha, trampolíny, tubing, discgolf, lanový park, horské koloběžky, tenis, volejbal a další. Jen pár minut pěší chůze od spodní stanice lanovky se nachází přírodní koupaliště Pilský rybník a k letnímu osvěžení je možné využít také venkovní bazén u Hotelu Monínec.

Rodiny s dětmi také ocení moderní dětské hřiště, které se nachází u Hotelu Monínec. Mnoho návštěvníků k nám jezdí také za golfem, který si vychutnávají na nedalekém hřišti Čertovo břemeno.

Užijte si lyžovačku za každého počasí

Lyžování se vším co k němu potřebujete a ještě k tomu s nejmodernějším systémem zasněžování v Čechách.

Monínec leží v srdci České Sibiře a kombinace jejího mikroklimatu, severní stráně a nadmořské výšky tvoří z Monínce jedinečný přírodní ledovec. Pro lyžaře i snowboardisty je zde několik sjezdovek. Na vrchol 1,2 km dlouhé sjezdovky vás vyveze čtyřsedačková lanovka. Lyžařská škola nabízí výuku dospělým i dětem ve dvou skiparcích. Samozřejmostí je absolutní zázemí s kompletním vybavením pro zimní sporty včetně půjčovny i skiservisu. Areál je navíc vybaven nejmodernější zasněžovací technologí umožňující výrobu sněhu při teplotách nad nulou. Monínec je proto ideálním místem pro lyžování nedaleko Prahy. 

Kromě sjezdového lyžování zde najdete i další zimní atrakce. V okolí Monínce jsou pravidelně udržované a dobře značené běžkařské trasy v délce zhruba 54 kilometrů.

Pro skupiny

Místnost pro pracovní část vaší firemní akce najdete snadno a kdekoliv. K tomu vás u nás čeká ještě skvělá zábava!

Mnoho společností k nám jezdí za teambuildingy, konferencemi a dalšími společnými akcemi. Monínec nabízí zázemí až pro 200 osob.
Více informací o firemních akcích najdete zde.