Koupání na Monínci

V letních měsících jistě návštěvníci areálu ocení koupaliště Pilský rybník vzdálené 3 minuty pěší chůze od spodní stanice lanovky. U hotelu je rovněž možné osvěžení ve venkovním bazénu s krásným výhledem do krajiny Českého Meránu. Při horším počasí je možné navštívit hotelové wellness, které disponuje krytým bazénem, vířivou vanou a saunou.

Venkovní bazén

Užít si tu můžete také protiproud nebo perličkovou lázeň a hlavně božský výhled do krajiny Českého Meránu. Pro hosty ubytované v Areálu Monínec (Hotel Monínec, Nová Javorka, Čertovka, Apartmány) je využití venkovního bazénu zdarma. Pro ostatní hosty starší 13 let je bazén za poplatek 50 Kč, děti do 13 let v doprovodu rodičů mají vstup do bazénu zdarma. 

Otevírací doba: každý den 9:00-21:00 (květen-říjen)

Rozměry venkovního bazénu: 10x8 m.
Garantovaná teplota vody: 26°C


Rozměry bazénu: 7 x 4 m, hloubka 120 cm.

Vnitřní bazén

Přímo v Hotelu Monínec najdete krytý bazén s nejkrásnějším výhledem
v Čechách - přímo do údolí Českého Meránu. Nechybí ani vířivka.

Je součástí moníneckého wellness a dále zde najdete saunu a odpočívárnu. 


Pilský rybník

Pilský rybník plnil účel koupaliště již v minulosti, postupem času se začal využívat pro chov ryb. Pro návrat k přírodnímu koupališti musel rybník projít řadou změn. Bylo nutné ho nejdříve vypustit, vyčistit od rákosí, kamenů
a dalších nečistot. Pro příjemný vstup do rybníka byla vytvořena písečná pláž, na kterou navazuje opalovací louka. Zmizela i křoviska a zarostlé okolí, které rybník obklopovalo doposud a nahradil ho přírodní trávník.

Pilský rybník je druhý v kaskádě rybníků a teče do něj lesní pramenitá voda. Díky potoku je zde neustálý proud, který zaručuje, že se voda ani v teplejším počasí nezkazí. Ryby, které v rybníku žijí, nejsou průmyslově dokrmovány,
a tak není ovlivněna kvalita vody.

Při příjezdu můžete zaparkovat na hlavním parkovišti u restaurace M2, které je vzdáleno 250 metrů. Parkování i vstup na koupaliště je zdarma.

3 minuty chůze od areálu.
Najdete zde volejbalové a nohejbalové hřiště, dětské hřiště,
opalovací louku, vyhlídkové molo a kiosek.


Délka skluzavky: 100 m
Umístění: Aktivity park (dolní stanice lanové dráhy)

Vodní maxiskluzavka

Vodní skluzavka měří celých 100 metrů. Adrenalin a osvěžení
v jednom najdete na sjezdovce po levé straně lanové dráhy.

Pokud se na tuhle atrakci chystáte, nezapomeňte si doma plavky! Vodní maxisluzavka je součástí aktivity parku Monínec.