Tábor Jana Žižky

MC 6: Cestou z Jistebnice určitě potkáte před Kostelcem
mnohočetná stáda jelenů, které chová zdejší farma.

Při zpáteční cestě vás zaujme Borotín panoramatem s rybníkem. Ale nejpohádkovější je Ounuz nad moníneckou sjezdovkou.

Trasa vede kopcovitou „husitskou“ krajinou jistebnické vrchoviny. Na husity se názory různí, nás ale budou zajímat památky, které zanechali. Máme před sebou vyjížďku s nádherným cílem - městskou památkovou rezervací Tábor. V jeho staré části na nás dýchnou staletí. Doporučujeme posedět na Žižkově náměstí v jedné z mnoha hospůdek. Cestou do Tábora stojí za povšimnutí Jistebnice, kde byl nalezen Jistebnický kancionál mj. s husitskými písněmi. Krásný výhled je od Kostelce, ze kterého klesáme k Táboru. Zpáteční cestu jedeme stejnou trasou zase až ke Kostelci, kde uhneme na Borotín a obloukem se dostaneme k Alenině Lhotě a k M2.

Tábor, jedno z nejhezčích českých měst, postavili počátkem 14. stol. husité na skalním ostrohu řeky Lužnice. Město bylo uzpůsobeno pro boj a obranu - věž v Kotnově je např. eliptická, aby se od ní snáze odrážely dělové koule. Na náměstí je socha Jana Žižky, slavného vojevůdce husitů.

TRASA:

RESTAURACE M2 – LANOVKOU NA OUNUZ – CUNKOV – ALENINA LHOTA – CHLUM – JISTEBNICE – KOSTELEC – TÁBOR – BOROTÍN – KAMENNÁ LHOTA – SMRKOV – KŘIVOŠÍN – NEHONÍN – STRUŽINEC – BRTNÝ – JAVOROVÁ SKÁLA – LANOVKOU K M2

54 km

Délka trasy

težká

Obtížnost

od 10 let 

i pro více zdatné děti

Nahlédněte, co vás na kole čeká...


Další nabídka plná zážitků a odpočinku

Vánoce na Monínci

Nabídka ubytování

Balíčky s lyžováním

Běžky
a skialp

Podzimní pohoda

Chci
relax

Dárek pro blízké

Chci poznat okolí