Sjedeme se za pecí

MC 4: Čeká vás jízda spanilou českou krajinou.
Zejména v okolí obce Květuš se má oko na co koukat.

Nadějkov a Veletín na monínecké cyklotrase (MC 4) jsou známými kulturními centry. Ve veletínské salaši se občas pořádají malé divadelní a hudební festivaly.

Z M2 sedačkou... za Aleninou Lhotou pořád rovně přes Chlum dolů do Jistebnice. Jistebnice je známá cyklistickým oddílem, jistebnickým kancionálem a tvrzí. V minulém století se tu odehrálo poslední pranýřování v Čechách. Pranýř je celoročně na náměstí. Nadějkov je pověstný divadelním spolkem Fikar, který hraje i v Činoherním klubu v Praze. Je tu veřejnosti nepřístupný klasicistní zámek (1781) a barokní kostel. Z Nadějkova nás čeká výšlap k obci Květuš, která bývala majetkem krále Jiřího z Poděbrad. Z Nosetína si už nohy odpočinou. Po zastávce v cíli Za pecí ve Veletíně jedeme na Krošíček a odtud na Javorovou skálu.

Cílem výletu je Veletín a hospůdka Za pecí, kde se dá sedět i venku - o víkendech se tu griluje. Přes týden studené drobnosti. Obslouží vás hospodský a malíř v jedné osobě Míra Pejša. Stěny v hospůdce zdobí jeho olejomalby. Děti smějí na pec. Budete-li mít štěstí, zastihnete tu i živou muziku.

TRASA:

RESTAURACE M2 – LANOVKOU NA OUNUZ –  CUNKOV – ALENINA LHOTA – ​​​​​​​CHLUM – ​​​​​​​ JISTEBNICE – ​​​​​​​NADĚJKOV – ​​​​​​​KVĚTUŠ – ​​​​​​​NOSETÍN – ​​​​​​​ VELETÍN – ​​​​​​​KROŠÍČEK – ​​​​​​​ JAVOROVÁ SKÁLA – ​​​​​​​LANOVKOU K M2


27 km

Délka trasy

středně težká

Obtížnost

od 9 let 

i pro zdatné děti

Nahlédněte, co vás na kole čeká...


Další nabídka plná zážitků a odpočinku

Vánoce na Monínci

Nabídka ubytování

Balíčky s lyžováním

Chci na kolo

Podzimní pohoda

Chci relax

Dárek pro blízké

Chci poznat okolí