Hotel Monínec***

 Upozorňujeme, že v žádné naší budově není výtah.

Hotel Monínec*** leží na Javorové skále 80 km jižně od Prahy nedaleko města Sedlec-Prčice. Je nejvyšším bodem v ose Praha – Šumava ve výšce 723 m n. m. Z hotelu je krásný výhled na krajinu Českého Meránu a České Sibiře. Hotel nabízí komfort i pohodu uprostřed přírody a je vhodný pro relaxaci, soukromé akce i uspořádání firemních akcí, seminářů a konferencí. V hotelu je 84 lůžek. Hosté mohou využít wellness, restauraci s terasou, konferenční sál a salonek. Za hotelem je prostorné parkoviště. Novou atraktivní součástí hotelu jsou Terasy Monínec s venkovním bazénem, dětským hřištěm a Café barem.

Pokoje s opravdovým výhledem

Hotel nabízí 22 dvoulůžkových pokojů, 8 třílůžkových pokojů, 4 třílůžkové pokoje s přistýlkou. Zároveň jsou k dispozici také pokoje typu "Family room".

Disponujeme několika pokoji s velkorysou terasou a úchvatnou vyhlídkou do krajiny. Další pokoje mají severní směřování oken s výhledem do údolí, na jižní straně jsou pokoje směřovány do klidného lesa.


Wellness Monínec

Wellness centrum zahnruje: bazén, vířivku, saunu, masáže a odpočívárnu.
Vše si můžete užít za současného bezkonkurečního výhledu na zelenou
nebo naopak zasněženou scenérii Českého Meránu.

Byla by velká škoda, kdybyste promeškali tuto uklidňující proceduru!


Terasy Monínec

Od roku 2019 je součástí areálu také kaskádovitá platforma nazývaná Terasy Monínec. Nachází se přímo pod hotelem a její součástí je: Café bar Terasy, navazující na hotelovou restauraci, vyhřívaný bazén a dětské hřiště.

Ve dvou úrovních najdete na hřišti houpačky, klouzačku s lezeckou stěnou, samostatnou lezecí stěnu, dvě prolézačky, dvě houpadla, pískoviště i skákacího panáka.


Restaurace Monínec

Restaurace nabízí tradiční česká jídla i speciality pro mlsné jazýčky. Snažíme se používat místní suroviny, vylučujeme polotovary, dochucovadla a instantní náhražky. Při vytváření jídelníčků vycházíme z toho, že se nacházíme v lesích, takže v našich jídlech najdete houby, borůvky, lesní plody. Na podzim a v zimě zařazujeme zvěřinové maso.


Komfortní zázemí 
nejen pro konference

Samožrejmostí hotelu jsou moderní konferenční místnosti nebo restaurace
s lokální gastronomií.

Využít zde můžete všech služeb od ubytování, přes konferenční prostory až po chvíle odpočinku i sportu, pro své zaměstnance nebo obchodní partnery. Opět
s uklidňujícím výhledem.


Hotelový dětský koutek 

Nejvhodnějším místem, které bychom u nás doporučili rodičům s nejmenšími jsou naše Terasy a tamní multifunkční hřiště, ale chápeme, že za nepřízně počasí je samozřejmě nejlepší střecha nad hlavou.

V blízkosti hotelové restaurace jsme tak vymezili prostor pro dětský koutek, kde mohou vaše ratolesti využít základní hračky a výbavení pro jejich zábavu.


Aktivní odpočinek v okolí hotelu

Hotel nabízí uzamykatelné skříňky ke každému pokoji, kde je možné uschovat lyžařské vybavení. V sousední depandanci Nová Javorka je pro hotelové hosty
k dispozici také půjčovna. Přímo pod hotelem naleznete multisportovní antukové kurty a v neposlední řadě hotelovou sjezdovku pro začínající lyžaře.

Hlavní sjezdovka je zhruba 100 m chůze od hotelové recepce.

★★★ hotel
★★★★★ zkušenost

Hotel mohu doporučit jak pro aktivní, tak relaxační způsob dovolené. Je vhodný jak pro děti s dětmi, tak i pro páry, které hledají soukromí a odpočinek.
Martina V. na TrustYou.com
Perfektní čistota po celém hotelu včetně wellness. Strava v restauraci výborná. Byli jsme tam na letní dovolené, ale určitě se vrátíme i v zimě.
Matěj N. na Google.com
Wi-Fi ve všech prostorách
areálu zdarma

Parkoviště přímo
u hotelu

Restaurace s terasou
a jedinečným výhledem

Virtuální prohlídka

Jsme rádi, že se nám podařilo tuto krásnou lokalitu a stále se rozvíjející sportovní a relaxační centrum rozšířit také o kvalitní hotel. Mám také velkou radost z konečného výsledku. Stavba přirozeně zapadá do terénu, velmi esteticky působí dřevěné palubkové obklady s ořechovou lazurou. Ing. arch. Daniel Smitka společně s projektanty myslel také na praktickou stránku stavby, a proto je objekt celkově řešen tak, aby měl co nejnižší provozní náklady. Například vytápění je zajištěno tepelnými čerpadly voda-vzduch, pro splachování se využívá dešťová voda.
Jaroslav Krejčí ml. ředitel areálu