Family trail

Nová bezpečná trať, vhodná pro děti a začátečníky nebo pro všechny,
kteří nemusí mít tolik adrenalinu v hlavě, když jedou z kopce dolů...

Nová bikeová trať, které by se dalo říkat "Family trail", je na hlavní sjezdovce Areálu Monínec, nabízí řadu zatáček, vln, malé skokánky a navíc také lesní lehce kamenitou pasáž i průjezdový tunel. Celková délka trati je okolo 3 kilometrů.

Autorem trati je Michal Severa a další lektoři z týmu Josefa Dresslera. „Vše je navržené tak, aby se jezdci nebáli, cítili se bezpečně a hlavně se s kolem na trati bavili. A je jedno, jestli jim je pět a nebo šedesátpět. Trail ale pobaví i zkušenější jezdce,“ popisuje trať Dressler. Díky tomu se monínecký bikepark stává místem, kde si může zajezdit celá rodina.

U příležitosti otevření nové trati se na Monínci uskuteční ve čtvrtek 28. září jednodenní tréninkový Dressler Camp, kde si všichni zájemci vyzkouší novou trať, ale hlavně se zdokonalí v jízdě na horském kole se zkušeným týmem lektorů v čele s Josefem Dresslerem. Trénovat se budou základní dovednosti na “suchu” a na překážkách a pak také na všech současných tratích. "Věříme, že díky novému trailu a možnosti pošetřit síly výjezdem lanovkou na kopec to bude super den, kde všem ukážeme, že kola je ta nejlepší hračka na světě,“ dodává Dressler.

Všechny bikové rodinky tedy zveme, aby o víkendu přijely a novou trať vyzkoušely. Napiště nám pak zpětnou vazbu, ať víme co do jara vylepšit!