Tam za vodou v rákosí

MC 2: Po této cyklotrase je celá řada historických staveb, které dnes slouží jako domovy mládeže atp.

Cílem výletu je rybník ve Vrchoticích s impozantním rákosím. Až se pokocháme krásnou krajinnou scenérií, vydáme se po silnici k Vrchoticím, a před nimi přes les doprava navštívíme rybářskou hospůdku. Zde je možnost sportovního rybolovu! V podzimní sezóně je tu výlov s grilováním ryb.

Z M2 lanovkou... za Aleninou Lhotou do leva přes Ostrý do Libenic s hezkým rybníčkem. Za ním se dáme na Střezimíř, kde je nejvýše položená železniční stanice na trase Praha – Vídeň, 589 m n. m. Pak si vyšlápneme na Červený újezd. Kromě farního chrámu Sv. Matouše tu je „tajemná“ vila Vallila. Unavené nohy čeká sešup k Mitrovicím a rovinatá trasa kolem Přestavlckého zámku k Vrchotickému rybníku s rákosím. Uděláme zastávku v rybářské hospůdce. Ve Vrchoticích stojí za povšimnutí raně renesanční tvrz (původní gotická tu stála na sklonku 13. století). Před Jetřichovicemi míjíme jedinečnou kapli Bolestné Matky Boží.

Poslední památkou je „Malá Hluboká“, tedy romantický zámeček v Jetřichovicích pod Javorovou skálou. To nám zbývá jen pár set metrů k M2.

TRASA:

RESTAURACE M2 – OUNUZ – CUNKOV – ALENINA LHOTA – OSTRÝ – LIBENICE – STŘEZIMÍŘ – ČERVENÝ ÚJEZD – STARÉ MITROVICEPŘESTAVLKY – RYBÁŘSKÁ BAŠTA – VRCHOTICE –  JETŘICHOVICE – MONÍNEC M2


26 km

délka trasy

středně lehká

obtížnost

od 5 let 

i pro zdatné děti

Nahlédněte, co vás na kole čeká...


Další nabídka plná zážitků a odpočinku

Vánoce na Monínci

First
minute

Balíčky s lyžováním

Aktivní odpočinek

Podzimní pohoda

Chci relax

Dárek pro blízké

Zaměřeno na děti