Lanovkou za bizony

MC 1: Monínecká cyklotrasa vás okouzlí vesnickou atmosférou.

Chaloupky a chalupy tří vesnic, kterými projedete, jsou už v Jihočeském kraji, i když start je na M2 je v kraji Středočeském. Koně, které potkáte, patří farmě Diagonála Ypsilon v Cunkově.

Čeká nás lážo plážo vyjížďka. Co je to jen 8 km? A když děti budou bolet nožičky, dospěláci si dají pivo v hospodě U bizona nebo v golfovém klubu v Alenině Lhotě. Takže z M2 sedačkou... pak přes kouzelný Ounuz (tady se točil film Honza málem králem) k Cunkovu. Po cestě potkáme koně na pastvinách. Za Cunkovem nás čeká cíl - bizoni. Pak projedeme Aleninou Lhotou a za ní je křižovatka na Javoří. Pokud děti nezlobí, jukneme se do Javoří (1 km), jinak se vracíme po stejné cestě. Mezi Cunkovem a Ounuzí je skalní útvar Čertovo břemeno. Váže se k němu několik pekelně dobrodružných pověstí - jsou tam na ceduli, tak se nechte překvapit.

Zdejší bizoni mají rohy, aby potrkali čerta z Čertova břemene. Kdyby náhodou zlobil. Bizoni jsou původem z Ameriky a mají tady u nás velký výběh. Patří ke zdejší farmě, která je proslulá chovem býků. Každým rokem se tu také býci z celých Čech draží. A je tu i restaurace U bizona.

TRASA:

RESTAURACE M2– OUNUZ– CUNKOV – ALENINA LHOTA – KŘIŽOVATKA JAVOŘÍ – ČERTOVO BŘEMENO –  JAVOROVÁ SKÁLA – LANOVKOU K M2


8 km

délka trasy

lehká

obtížnost

od 4 let 

i pro děti

Nahlédněte, co vás na kole čeká...


Další nabídka plná zážitků a odpočinku

Vánoce na Monínci

First
minute

Balíčky s lyžováním

Aktivní odpočinek

Podzimní pohoda

Chci relax

Dárek pro blízké

Zaměřeno na děti