K. H. Mácha a ukrytý poklad

MC 8: Na tůře objedeme celý masiv Javorové skály včetně nejvýznamnějších vrcholů.

Trasa vede často drsným lesním terénem, odměnou jsou výhledy na horskou krajinu. Vesničky, které potkáme, jsou ryze česky zadumané. A schované.

Pro horská kola! Za ohradou na bizony (Cunkov) doleva po červené na Javoří, na konci Ostrého za poslední levou koňskou ohradou doleva, drsnou cestou na Monín (nad ním varianta doleva loukou a lesem). Pak silnicí od Vrchotic pod M2 (cestou kaple Bolestné Matky Boží) na Bolešín. Na konci Sušetic doprava po modré ke kapličce nad veletínskou myslivnou. Horním Matějovem lesem, poté dolů do Zadních Bud, silnicí na Přední Boudy pak na Zvěřinec a cestou na Nové Dvory. Myslkov (hospoda), Vratkov a Veletín (hospoda). Překřížíme státovku na Krošíčku a pak lesní asfaltkou na Javorovou skálu.

Karel Hynek Mácha nasával romantiku nejen na hradech v Českém ráji, ale i na Zvěřinci. Jezdil k dědečkovi na prázdniny do nedalekých Měšetic. Pod zbytky hradu je prý ukrytý poklad, přebývá tu i tajemný rytíř, který zachrání českou zemi, až bude nejhůř - asi mu pomohou kámoši z Blaníku.

TRASA :

RESTAURACE M2 – OUNUZ – CUNKOV – ALENINA LHOTA – JAVOŘÍ – OSTRÝ – MONÍN – VRCHOTICE – JETŘICHOVICE – RESTAURACE M2 – BOLEŠÍN – SUŠETICE – MATĚJOV – ZVĚŘINEC – BOUDY – NOVÉ DVORY – MYSLKOV – VRATKOV – VELETÍN – KROŠÍČEK – JAVOROVÁ SKÁLA


31 km

Délka trasy

težká

Obtížnost

zkušené 

vhodné pro

Nahlédněte, co vás na kole čeká...


Další nabídka plná zážitků a odpočinku

Vánoce na Monínci

First
minute

Balíčky s lyžováním

Aktivní odpočinek

Podzimní pohoda

Chci relax

Dárek pro blízké

Zaměřeno na děti